LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
26
Sausio
2019
„Snow Kayak“ išbandęs kunigas M. Dovda: „Tokiose varžybose svarbiausia gerai praleisti laiką“

Nedideliame Alytaus rajono miestelyje Miroslave dirbantis Miroslavas Dovda yra aistringas žiemos sporto šakų – slidinėjimo ir snieglenčių sporto gerbėjas. Tiesa, Miroslave ir šalia esančiame Alytuje žmonės M. Dovdą atpažįsta ne dėl jo slidžių, jis – Švč. Trejybės parapijos kunigas.

2015 m. kunigas buvo pateikęs ir į naujienų portalų antraštes, kuomet ekspromtu sudalyvavo Druskininkų „Snow arenos“ prieigose surengtose ekstremaliose nusileidimo nuo kalno su baidare į ledinį vandenį varžybose „Snow Kayak“.

„Dažnai važinėju slidinėti į Druskininkų „Snow areną“, o tuomet kaip tik vyko „Snow Kayak“ varžybos, –  bendraudamas su „LTeam.lt“ kalbėjo M. Dovda. – Buvau nuėjęs pažiūrėti šių varžybų, o man sako, kad esu ir pats jose užregistruotas. Jeigu jau užregistravo, pagalvojau, reikia sudalyvauti.“

Nors leidimasis 640 m ilgio trasa su sniego baidare į ledinį vandenį skamba ekstremaliai, kunigo dr. M. Dovdos tvirtinimu, „Snow Kayakai“ baimės nesukėlė. Priešingai, kalnų slidinėjimo trasose sukaupta patirtis prieš startą ekstremaliose varžybose Druskininkuose neleido dvasininkui pajausti jokio nermo.

„Matote, su slidėmis ir snieglente slidinėju Alpių kalnuose, todėl Druskininkų kalnelis manęs neišgąsdino. Čia juk greičiai mažesni. Nubėgau į automobilį, greitai persirengiau, o prieš „Snow Kayak“ startą dar ir su žmonėmis užsikalbėjau, tad vėlavau startuoti,- su šypsena prisimena kunigas. – Tačiau buvo smagu. Manau, tokiose varžybose svarbiausia ir yra smagiai leisti laiką“.

Žiemos sportą mylintis Švč. Trejybės parapijos kunigas praeityje bandė į aktyvų žiemos laisvalaikio praleidimo būdą įtraukti ir kitus lietuvius dvasininkus bei organizavo kunigų slalomo varžybas. Tačiau, pašnekovo teigimu, varžybos neįvyko dėl per mažo dalyvių skaičiaus.

„Kuomet bandėme organizuoti varžybas pirmaisiais metais, užsiregistravo penki dalyviai, o atvažiavau tik aš vienas. Antraisiais metais užsirašė keturi, o dalyvavome tik du. Deja, varžybų pilnai suorganizuoti nepavyko. Tokią idėją bandėme perimti iš Lenkijos, kurioje organizuojama visos šalies dvasininkų slalomo varžybos. Kartą ten dalyvavau, bet ten lygis visai kitoks. Ten greičiai siekia ir 70 km/h, o nusileidimas nuo kalno yra norma“, – aiškino kunigas.

Šiais metais „Snow Kayak“ varžybos Druskininkuose vyks vasario 3 dieną, sekmadienį. Jų pradžia – 10:00 val. Varžybų nugalėtojo laukia itin solidus prizas – savaitė Kronplatz slidinėjimo kurorte Italijoje.

Pirmą kartą tris dienas vyksiantis „LTeam olimpiniame žiemos festivalis“ aktyvaus laisvalaikio mėgėjus kviečia nemokamai išbandyti daugiau kaip 30 sporto šakų ar rungčių bei pasivaržyti komercinėse ne tik „Snow Kayak“, bet ir ekstremalaus bėgimo, „Winter Challenge“, „Snow Volley“, sniego kartingų varžybose. Visi norintys „Snow Arenoje“ turės progą slidinėti ištisą naktį, atvykusias šeimas linksmins tarptautinis sporto talismanų turnyras, ant scenos lips Leon Somov & Kaia, Vidas Bareikis ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Nemokamam dalyvio pasui (biletui) gauti registruokitės http://www.lteam.lt/renginiai/lteam-iemos-olimpinis-festivalis-2019

Grįžti į naujienų sąrašą ›