24
Birželio
2018
Penkiakovininkė G. Venčkauskaitė-Juškienė pasaulio taurės finale - trečia

Astanoje vykusiame 2018 metų šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės finale dalyvavo trys Lietuvos sportininkai. Moterų varžybose geriausiai pasirodė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė, užėmusi trečiąją vietą. Ieva Serapinaitė užėmė 10 vietą. Vyrų varžybose Justinas Kinderis liko už 20-uko ribos.

Vangiai pradėjusi varžybas, fechtavimosi rungtyje G. Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 31 vietą (184 tšk.), o baseine buvo 24-a (266 tšk.). Papildomame fechtavimosi etape G. Venčkauskaitė-Juškienė įveikė korėjietę Soo Jin Yang, bet nusileido turkei Ilkei Ozyuksel ir savo sąskaitą papildė tik vienu tašku.

Jojimo rungtyje Gintarė distanciją įveikė be klaidų ir pelnė maksimaliai įmanomus 300 taškų.

Tiesiog fantastiškai Gintarė pasirodė bėgant ir šaudant. Po trijų rungčių 24 poziciją užėmusi kaunietė distanciją įveikė per 12 min. 14.40 sek. (566 taškai) ir tvirtai tapo rungties nugalėtoja. Tai leido G. Venčkauskaitei-Juškienei bendrojoje įskaitoje pakilti į trečiąją vietą. Iš viso lietuvė surinko 1317 taškus.

2018 metų Pasaulio taurės laimėtoja tapo Ch. Esposito (1337), lemiamoje rungtyje sugebėjusi iš pirmosios vietos į antrąją nustumti S. Kovacs (1324).