LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
03
Birželio
2019
Moksleiviams – neeilinė Olimpinės dienos patirtis

Jaunieji Lietuvos plaukikai ir lengvaatlečiai šeštadienį Klaipėdoje suvienijo jėgas su Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviais ir kartu ne tik įsiliejo į Olimpinės dienos šurmulį, bet ir pasiskirstę į komandas dėl papildomų LTeam prizų konkuravo pirmą kartą surengtose estafetės varžybose.

Kapitonai plaukikai Agnė Šeleikaitė ir Paulius Martinėknas bei lengvaatlečiai Urtė Baikštytė ir Edis Matusevičius burtų keliu kartu su 20 moksleivių suformavo keturias komandas po šešis žmones.

Kaip ir kiekvienas sporto šventės dalyvis, šių komandų nariai atsiėmė dalyvio pasus. Su jais visą dieną buvo galima nemokamai išbandyti net 100 sporto veiklų ir tuo pačiu rinkti taškus, kuriuos dienos pabaigoje kiekvienas asmeniškai galėjo iškeisti į atminimo medalius, suvenyrus ir kitus LTeam bei rėmėjų prizus.

Visoms keturioms komandoms buvo privalomos dvi – pačios vertingiausios, vertos net po 100 taškų, rungtys – „Impuls“ mankšta ir lietuviškos olimpinės mylios bėgimas. Po jų šešetukai išsiskirstė – kiekviena komanda stengėsi išbandyti kuo daugiau veiklų ir surinkti kuo daugiau taškų.

Dienos pabaigoje, susumavus rezultatus, nugalėtoja pripažinta A. Šeleikaitės komanda – jos nariai per dieną kartu surinko 3270 taškų ir buvo apdovanoti LTeam gertuvėmis.

„Olimpinėje dienoje dalyvavau pirmą kartą, – prisipažino 2018 metų jaunimo vasaros olimpinių žaidynių čempionė Agnė. – Buvo labai smagu varžytis, labai patiko, kad buvo tiek daug sporto šakų – daugelio turbūt niekada gyvenime ir nebūčiau išbandžiusi, todėl džiaugiuosi turėjusi tokią galimybę. O ir su komanda visada kur kas smagiau dalyvauti nei vienai.“

„Dieną praleidome labai smagiai – mielai kartočiau dar daug kartų. Turėjome galimybę iš arti pamatyti, kokie yra profesionalai, ką reiškia jais būti. Ir iš tikrųjų supranti, kad jie – lygiai tokie patys žmonės, tik įdėję labai daug darbo. Man estafetės idėja labai patiko, nes suteikė progą labiau suprasti, ką iš tiesų patiria ir kaip sportuoja profesionalūs atletai“, – įspūdžiais dalijosi vienas iš laimėtojų komandos narių Mantas.

Antrą vietą užėmė ietės metiko E. Matusevičiaus komanda, nuo nugalėtojų atsilikusi vos 60 taškų. Tiesa, pats lengvaatletis buvo nepralenkiamas tarp kapitonų. Jo sąskaitoje – net 720 taškų.

„Neliūdžiu, džiaugiuosi, nes turėjau puikią komandą – visi labai gerai bendradarbiavome. Tikiuosi, kad kitąmet vėl būsiu pakviestas ir galėsime dar geriau pasirodyti ar net laimėti, – šyptelėjo 22 metų Lietuvos rekordininkas. – Azartas labai greitai pagavo, dėl to tiek daug taškų surinkau – stengiausi dėl visos komandos: kaip kapitonui reikėjo rodyti pavyzdį.“Trečioje pozicijoje finišavo „Kylančios žvaigždės“ prizą Lietuvos lengvosios atletikos apdovanojimuose 2018 metais atsiėmusios U. Baikštytės komanda, ketvirtoje – 2019 metų Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio, kuris vyks Baku, jaunasis ambasadorius P. Martinkėnas su savo komandos draugais.

Po nugalėtojų apdovanojimų ceremonijos ir bendros fotosesijos visi estafetės dalyviai nuskubėjo savo surinktus taškus iškeisti į prizus: vieni pasipuošė Olimpinės dienos marškinėliais, kiti pasirinko „Akropolio“ dovanų čekius, treti – apsilankymą Delfinariume.

„Surinkome vaikus, kurie yra ne sportininkai, bet taip pat labai aktyvūs mokyklos nariai, užsiimantys kitomis veiklomis – organizuoja renginius, lanko ne itin populiarių sporto šakų būrelius, buvo ir dainuojantis mokyklos prezidentas“, – pasakojo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos fizinio lavinimo mokytoja Irena.

„Iš pradžių nesijautė labai didelio azarto, tačiau pradėjus varžytis moksleiviai aktyviai stengėsi surinkti kuo daugiau taškų – mačiau, kaip prie kuprinių parlėkdavo didelėmis akimis, – juokėsi mokytoja. – Šios sporto dienos švietėjiška veikla yra labai puiki – ne tik dėl daugeliui net negirdėtų sportinių veiklų, tačiau ir dėl galimybės pamatyti, pasisveikinti ar net pabendrauti su žymiais sportininkais, kuriuos vaikai dažnai mato tik žurnalų viršeliuose ar televizorių ekranuose.“

Sportuojančiųjų minioje Klaipėdoje buvo galima išvysti ir Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą jau įvykdžiusį plaukiką Andrių Šidlauską, nuolatinį šio renginio dalyvį Roką Guščiną, penkiakovininkes Gintarę Venčkauskaitę-Juškienę ir Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę, krepšininkę Liną Pikčiutę ar golfo žaidėją Juozapą Budrikį. Su mažąja dukrele laiką Klaipėdoje leido ir pasaulio čempionas disko metikas Andrius Gudžius.

Jubiliejinėje – 30-ojoje – Olimpinėje dienoje uostamiestyje šiemet apsilankė net 30 tūkstančių žmonių, dar kartą pagerinę šio renginio lankomumo rekordą. Kitąmet Olimpinė diena birželio mėnesį vyks Vilniuje.

Grįžti į naujienų sąrašą ›