LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
27
Gegužės
2019
Klaipėdos meras nekantriai laukia Olimpinės dienos: nenusivils nė vienas

Jau šį šeštadienį, birželio 1-ąją, vyksiančios Olimpinės dienos dvasia vis labiau alsuoja klaipėdiečių širdyse. Pirmą kartą į uostamiestį atkeliaujančią didžiausią Lietuvoje sporto šventę simboliškai pasitiko ir Klaipėdos savivaldybės darbuotojai, pirmadienį savo kabinetuose pasipuošę Olimpinės dienos marškinėliais. „Renginio dvasia pradeda vis labiau atrasti savo vietą miestiečių širdyse“, – kalbėdamas su LTeam.lt džiaugėsi uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Į Olimpinės dienos žemėlapį įsitraukęs Lietuvos uostamiestis kaip reikiant pakels kartelę ateityje šį renginį priimsiantiems miestams. Dalyvio pase, kurį kiekvienas atsiimti galės registracijos palapinėje nuo 8 val. ryto, bus net 100 skirtingų sporto veiklų – visas jas bus galima išbandyti nemokamai.

Negana to, atlikdami šias sportines veiklas renginio svečiai galės rinkti taškus, kurie dienos pabaigoje bus keičiami į medalius, LTeam ir rėmėjų suvenyrus bei prizus.

Jubiliejinį, jau 30-ą, kartą rengiamoje sporto šventėje organizuojamos ne tik tradicinės – krepšinis, futbolas, irklavimas ar boksas – bet ir kur kas egzotiškesnės – bavariškas akmenslydis, bočia, petankė, lakrosas ar ritinis – sportinės veiklos. Taip pat savo sporto šakas pristatys Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas ir Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas.

Šventės dalyviai taip pat galės pasivaržyti „Affidea“ 5 km bei 10 km bėgimuose ar „Lrytas.lt“ mėgėjiškos žūklės varžybose bei stebėti breiko turnyrą ar jėgos ištvermės varžybas „LTeam Throwdown“.

Renginį vainikuos vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų Monikos Pundziūtės-Monique koncertas, o vakare antrajame Melnragės paplūdimyje bus surengtos sveikuoliškos dūzgės, kurių metu vyks ir sporto filmų seansas.

Likus vos penkioms dienoms iki Olimpinės dienos LTeam.lt kalbėjosi su Klaipėdos meru V. Grubliausku, kuris papasakojo, kokiomis nuotaikomis uostamiesčio gyventojai laukia šio renginio, kuo jis bus išskirtinis nuo ankstesnių ir kodėl atvykus į Klaipėdą verta ne pasukti į pajūrį, o traukti tiesiai į Atgimimo aikštę.– Iki Olimpinės dienos liko vos penkios dienos. Ar Klaipėdoje jau jaučiama olimpinė dvasia?

– Olimpinė dvasia Klaipėdoje tikriausiai jaučiasi visada, bet Olimpinės dienos dvasia pradeda vis labiau atrasti savo vietą miestiečių širdyse. Olimpinės dienos laukimas yra matomas, apčiuopiamas ir jaučiamas – tai įkvepia, džiugina ir nuteikia labai viltingai, kad šis renginys taps Klaipėdos olimpinėmis žaidynėmis nors ir vienai dienai.

– Klaipėdoje Olimpinė diena vyks tik pirmą kartą. Matydamas miestiečių entuziazmą tikriausiai džiaugiatės šią sporto šventę pagaliau perkėlęs ir į uostamiestį?

– Be jokios abejonės. Tai didžiulis ir paties miesto, kaip olimpinio rezervo, turinčio patikimą ir stabilų olimpinį potencialą, įvertinimas. Kaip ir minėtoje, tai bus 30-oji Olimpinė diena – smagu, kad renginys pritrauks apie 30 tūkstančių dalyvių, todėl čia toks gražus sutapimas. Džiugu ir, kad Olimpinei dienai nereikėjo kaip Mozei klajoti 40 metų, užteko ir 30-ies (šypsosi) – manau, kad nenusivils nei Klaipėda, nei visas olimpinis judėjimas Lietuvoje.

– Ruošdamiesi Olimpinei dienai tikriausiai peržvelgėte ir anksčiau vykusius renginius. Kuo Klaipėda bus išskirtinė? Ką ji galės pasiūlyti, ko negalėjo kiti?

– Pirmiausia, tai likimas taip sudėliojo, kad Klaipėda turi daug išskirtinių savo tapatybės ženklų, kurių nėra niekur kitur Lietuvoje – esame ir prie jūros, ir prie marių, ir prie upės. Esame unikalus miestas ir stengsimės tai būtinai išnaudoti. Aišku, yra ir aspektų, kur dviračio išradinėti nereikia – analizavome ir ankstesnių miestų patirtį. Bet tai tebuvo atspirties taškas, ieškant klaipėdietiško olimpinio atspalvio. Olimpinė diena prasidės išskirtinai – Klaipėdos miesto savivaldybė deglo kelionę organizuoja ne tik žeme, kaip būdavo iki šiol, bet ir vandeniu. Stengsimės jau sukauptą patirtį pateikti išskirtine klaipėdietiška dvasia, išnaudojant miesto identitetą ir išskirtinumą.

– Klaipėdos krepšinio, rankinio, futbolo klubai skina skambias pergales, turite atrenovuotą stadioną, taip pat aibę renginių irklavimo bazėje – ar galėtumėte savo miestą pavadinti sporto miestu?

– Svarbiausia ne tai, kaip tu pats save vadini, o kaip tave mato kiti – aš į tai žiūriu labai dalykiškai, nors kartais tikrai norėtųsi pasididžiuoti. Faktas, kad praėjusiais metais Klaipėda buvo Europos sporto miestas, o tai didelis įvertinimas. Mes turime plačią sporto bazių infrastruktūrą, tačiau tuo pat metu suvokiame ir matome, kiek dar daug reikia padaryti. Labiau norėčiau, kad mus vadintų skambiais vardais, o ne kad mes patys jais puoštumėmės, o kiti į mus žvelgtų su kreiva šypsena.

– Šventėje bus rekordinis skaičius – net 100 – sporto veiklų. Ar pats išbandysite bent kelias?

– Olimpinėje dienoje dalyvaus ne tik lietuviai, ne tik mūsų kaimynai, bet ir svečiai iš Japonijos, nes tomis dienomis viešės Klaipėdos partnerio Kudži miesto delegacija. Jos nariai ketina taip pat išbandyti ne vieną sportinę veiklą, todėl ši sporto šventė turės ir itin platų tarptautinį atgarsį. O aš pats tikrai praeisiu įprastinę savo atkarpą šiaurietišku ėjimu, per dieną dar tikrai ir kitose veiklose sudalyvauti norėčiau, tačiau taip pat nesinori ir per daug prisižadėti (juokiasi). Žinau, kad išvengti tikrai nepavyks, o ir pasižadu, kad nevengsiu.

– Sakoma, kad nėra blogo oro, bet yra bloga apranga. Ar jus gąsdina potenciali blogo oro galimybė šioje sporto šventėje?

– Geram renginiui nėra blogo oro. Esu įsitikinęs, kad Olimpinė diena yra ne tik geras, bet ir puikus renginys, todėl bet koks oras jai bus palankus.

– Olimpinė diena sutampa su pirmąja vasaros diena. Klaipėda tikrai turėtų sulaukti nemažai miesto svečių, tačiau kodėl juos paragintumėte atvykti būtent prie Danės upės ir dieną praleisti aktyviai, o ne džiaugtis jūra paplūdimyje?

– Būtų didžiulė klaida birželio 1-ąją neapsilankyti Klaipėdoje, bet tos klaidos visi gali išvengti – tereikti atvykti į mūsų miestą ir juo mėgautis visais įmanomais būdais. Yra puikios galimybės suderinti ir Olimpinės dienos renginius, ir pabuvimą prie jūros – juolab, kad renginio dūzgės vyks būtent paplūdimyje. Malonumą su aktyviu laisvalaikiu bus labai lengva suderinti, tereikia noro.

Grįžti į naujienų sąrašą ›