Naujienos
03
Vasario
2019
Ekstremaliausio žiemos festivalio bėgimo atgarsiai – nuo finišo basomis iki eilinio V. Žlabio triumfo

Sekmadienį Druskininkuose baigėsi tris dienas trukęs didžiausias žiemos sporto šakų ir pramogų festivalis visai šeimai „LTeam olimpinis žiemos festivalis“. Paskutinę renginio dieną bėgimo mėgėjai varžėsi ekstremalaus 5 ir 10 km bėgimo „X trasa“ varžybose.

„X trasos“ bėgime laukė natūralios miško kliūtys, tarp kurių buvo ir gulintys rąstai ar trasą kirtę upeliai. Bėgikai greičiausiuosius  moterų ir vyrų grupėse aiškinosi dviejų ilgių distancijose – „raudonoje“ (5 km trasoje) ir „juodoje“ (10 km ilgio).

„Dalyvių laukė slidi danga, su nemažai kalniukų bei upelio šlaitu. Bėgę 10 km ilgio distanciją antrame rate turėjo šiek tiek lengvesnes sąlygas – sniegas buvo išsitaškęs ir sukibimas su trasa buvo geresnis. Kaip bebūtų, dalyviai buvo patenkinti“, – po varžybų apie sąlygas bėgikams kalbėjo vienas „X trasa“ bėgimo organizatorių Modestas Bacys.

Pasirodo, varžybų metu neapsieita ir be kuriozo – 5 km ilgio distancijoje moterų grupėje vyko tokia įnirtinga kova dėl prizinių vietų, jog bėgikė Dalia Bielevičiūtė trasoje tiesiog paliko nusmukusį batą ir finišavo pusiau basomis.

„Trečiąją vietą 5 km ilgio distancijose iškovojusi dalyvė paskutinius 500 metrų įveikė su vienu batu, – pasakojo M. Bacys. – Bėgikės buvo šalia viena kitos ir, nusmukus batui, paprasčiausiai nebebuvo, kada jo sustoti ir ieškoti. Po finišo ieškojome bato, bet, matyt, jis kažkur paskendo pelkėje visiems dalyviams prabėgus trasa.“

„Raudonosios“ trasos nugalėtoja moterų grupėje tapo orientacininkų klubo „Ąžuolas“ atstovė Kastė Rutkauskaitė, kurį trasoje užtruko 32:44 min. Antrąją vietą užėmė Agnė Budrevičiūtė (36:58 min), trečiąją – „pusbasė“ finišavusi Daiva Bielevičiūtė (37:07 min).

Vyrų grupėje „raudonosios“ trasos greičiausiojo bėgiko vardas atiteko Dainiui Liutkui iš Marijampolės (27:45 min). Antrosios vietos laurai atiteko Marijonui Gipui (28:15 min), trečiosios – Justinui Čekanauskui (28:30 min).

Sunkiausios, „juodosios“ trasos, nugalėtoja moterų grupėje – vilnietė Monika Kavaliauskė (1:09:30 val.), antrąją vietą užėmė kaunietė Ramutė Varnelytė (1:09:44 val.), trečiąją – Viktorija Tomaševičienė (1:11:09 val.).

Vyrų „juodosios“ trasos čempionas – Vaidas Žlabys (48:11 min), kuris festivalio metu tapo laimėtoju naktiniame 3 km bėgime bei užėmė antrąją vietą 10 km „Miškos trasos“ bėgime. Antrą vietą užėmė Donatas Stulgys (48:32 min), trečiąją – Henrikas Paužas (55:00 min).