LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
27
Liepos
2017
Ketvirta olimpinio festivalio diena

Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje Lietuvos kraityje – dar viena 4 vieta. Ją pelnė 100 m krūtine finale plaukusi Kotryna Teterevkova. Ketvirtą vietą festivalyje yra iškovojusi ir dviratininkė Akvilė Gedraitytė, barjerinio bėgimo atstovas Dovidas Petkevičius – penktas, kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė – šešta.

Savo pasirodymus festivalyje jau baigė dviratininkai, gimnastai ir tenisininkai, o varžybas tęsia krepšininkai, plaukikai, lengvaatlečiai, dziudo imtynininkai, baidarių ir kanojų irkluotojai.

LENGVOJI ATLETIKA

Ketvirtadienį rungtyniavo keturi iš šešių festivalyje dar pasirodysiančių lengvaatlečių.

Ugnė Žvinklytė 1500 m atrankos bėgime finišavo šešta (4 min 42,61 sek.) ir pateko į šeštadienį vyksiantį finalą.

Amelita Taujanskaitė šuolio į aukštį kvalifikacinėse varžybose įveikė 1,65 m aukštį, užėmė 11 vietą ir taip pat šeštadienį kovos dėl apdovanojimų finale.

Meda Majauskaitė ieties metimo kvalifikacinėse varžybose pagerino asmeninį rekordą, nusviedė ietį 49,80 m., užėmė penktą vietą ir taip pat pateko į finalą.  

Vieninteliam ketvirtadienį startavusiam vaikinui ne taip pasisekė. Rutulio stūmikas Dominykas Čepys geriausiu bandymu rutulį nustūmė 15 m 51 cm. ir liko vienuoliktas.

Lengvosios atletikos komandos vadovė Zita Tindžiulienė saviškių pasirodymą vertino gerai: „Visos trys merginos pateko į kitą etapą, o Meda dar ir pagerino savo asmeninį rezultatą - diena buvo labai sėkminga“.

DVIRAČIAI

Šiandien dviračių plento varžybų merginų grupinėse lenktynėse Lietuvos jaunių vicečempionė Akvilė Gedraitytė finišavo 13-ta, 44,2 km nuvažiavusi per 1 val. 8 min. 21 sek. Paulina Patinskaitė užėmė 20-tą, o Gloria van Mechelen – 27 vietas. Nugalėtoja tapo belgė Dina Scavone.

Po lenktynių merginų treneris Vytautas Indreliūnas sportininkų kaimelio parke sėdėjo panarinęs galvą.

„Festivalyje planavome 1-2 medalius, o likome be nieko. Pradžioje viskas vyko pagal planą – merginos tiksliai vykdė nurodymus, Akvilė važiavo priekyje beveik iki pat finišo. Likus 500 m pradėjo finišuoti italė, mūsiškė be reikalo pasileido jai iš paskos. Nugalėtoja tapo belgė, prieš kurią Akvilė šiemet laimėjo gal tris kartus“, - nusiminęs kalbėjo treneris.

Pati Akvilė po lenktynių kaltino tik pačią save: „Varžybose viskas klostėsi puikiai, bet prieš finišą aš padariau labai kvailą klaidą. Apmaudu ir dėl 4 vietos individualiose lenktynėse – ne veltui sakoma, kad ketvirta vieta pati skaudžiausia, ypač kai nuo medalio skyrė tiek nedaug. Kita vertus, ketvirta vieta rodo, kad esu jau gana aukštai“.

Nepaisant neišsipildžiusių lūkesčių varžybose, dviratininkė teigė, jog pats olimpinis festivalis, jo aplinka jai labai patinka.

„Visiškai kitoks jausmas nei bet kuriose kitokiose varžybose. Festivalio atmosfera tiesiog užburia – suvažiavę sportininkai iš įvairiausių šalių, visi labai draugiški, sveikinasi, kalbina. Viena didžiausių pramogų – keistis ženkliukais. Kai gauni kitos šalies ženkliuką, tarsi pajunti jos aurą“, - sakė Akvilė.

Dviračių plento varžybų vaikinų grupinėse lenktynėse aukščiausiai iš lietuvių pakilo Povilas Grabauskas (45 vieta), po jo rikiuojasi Karolis Galeckas (53 v.) ir Gytis Matusevičius (75 v.).

TENISAS

Ketvirtadienį savo pasirodymą festivalyje baigė ir jaunieji Lietuvos tenisininkai. Visą dieną pralaukę dėl lietaus atidėto mačo, vakare dvejetų varžybose Matas Vasiliauskas ir Matas Bružas 0:4, 4:1, 6:10 pralaimėjo šveicarams Leandro Riedi ir Jeffrey Von der Schulenbergui.

Fausta Zykutė ir Otilija Norkutė merginų dvejetuose 1:4, 1:4 neatsilaikė prieš vokietes Miną Hodzic ir Luisą Meyer Auf Der Heide.

Treneris Henrichas Gatovskis, apžvelgdamas lietuvių pasirodymą, sakė: „Merginos sužaidė neblogai, pagal savo galimybes, joms jokių priekaištų neturiu. Vaikinai manau neišnaudojo savo turimo potencialo. Gal įtakojo įtampa, jaudulys, ilgas laukimas. Matas Vasiliauskas, turėjęs antrą reitingą festivalyje, pateko iškart į antrą ratą, jam pirmadienį žaisti nereikėjo. Jis buvo pasiruošęs startuoti antradienį, bet visą dieną pralaukus, mačą nukėlė į trečiadienį. Visi kiti aplinkui jau žaidė, o jis laukė, laukė... Tas ilgas laukimas neišėjo į gera“. 

DZIUDO

Ketvirtadienis jauniesiems Lietuvos dziudo imtynininkams buvo nesėkmingas – visi trys patyrė pralaimėjimus jau pirmosiose kovose. Edvardas Sagalecas (svorio kategorija iki 73 kg.) pralaimėjo armėnui Samveliui Gevorgianui, Deividas Matusevičius (iki 81 kg.) neprilygo Izraelio atstovui Guy Gurevitchui, o Aida Vasiliauskaitė (iki 63 kg.) nusileido portugalei Joanai Crisostomo.

Penktadienį festivalyje pasirodys sunkiausios svorio kategorijos atstovai – Justina Kmieliauskaitė (virš 70 kg.) ir Deivis Čiaučionas (virs 90 kg.). Į juos visas savo viltis deda dziudo treneriai Rasa Steponaitytė ir Vasilijus Rybinas. Pastarasis juokais žada prieš rytojaus varžybas viską daryti kitaip nei iki tol – nepusryčiauti, nesiskusti, užsivilkti kitokius marškinėlius ir batus, galbūt toks prietaras padės jo auklėtiniams laimėti.

Penktadienį festivalyje pasirodys Lietuvos plaukikai, lengvaatlečiai, sunkiausios kategorijos dziudo imtynininkai, baidarių ir kanojų irkluotojai. Krepšininkai žais pusfinalyje, krepšininkės – dėl 5-8 vietų.

 

 

 

Grįžti į naujienų sąrašą ›