LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
23
Gruodžio
2017
Geriausiems Lietuvos sportininkams išdalinti LTeam apdovanojimai

Penktadienio (12.22) vakarą iškilmingoje „LTeam apdovanojimų“ ceremonijoje pagerbti geriausi 2017 metų Lietuvos sportininkai. Daugiausia apdovanojimų Vilniuje, „Siemens“ arenoje, vykusiame renginyje susižėrė lengvosios atletikos atstovai.

Ant scenos dažniausiai lipo lengvaatlečiai

Dukart ant scenos lipo disko metikas Andrius Gudžius, kuris savo titulų kraitį papildė „Metų sportininko“ ir „Metų pergalės“ apdovanojimais. 2017 metais sportininkas triumfavo pasaulio čempionate ir prestižinėse „Deimantinės lygos“ varžybose.

Dvi paauksuotas LTeam statulėles atsiėmė ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė - „Metų sportininkės“ bei „Metų proveržio“. 2017 metais lengvaatletė tapo uždarų patalpų Europos čempione ir pagerino Lietuvos rekordą (201 cm).

„Metų vyrų komandos“ nominacijoje triumfavo pasaulio čempionai, porinės irklavimo keturvietės įgula su Dovydu Nemeravičiumi, Martynu Džiaugiu, Aurimu Adomavičiumi ir Rolandu Maščinsku. Įdomu tai, kad pasaulio čempionai šiais metais nugalėjo absoliučiai visose varžybose, kuriose varžėsi.

„Metų moterų komandos“ titulą pelnė irklavimo porinės dvivietės įgula - Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Šis sportininkių duetas pasaulio čempionate užėmė ketvirtą vietą.

„Metų treneriu“ ir „Metų trenere“ pripažnti Andriaus Gudžiaus ir Airinės Palšytės treneriai, atitinkamai Vaclovas Kidykas bei Tatjana Krasauskienė.

Tautos simpatijos atiteko krepšininkui Mindaugui Kuzminskui. Už jį portale Lrytas.lt balsavo daugiausia sporto mėgėjų. Šiuo metu JAV kontrakto besižvalgantis atletas į renginį atvykti negalėjo, jam skirtą apdovanojimą „Populiariausias sportininkas“ atsiėmė krepšininko tėvai.

Į sceną atsiimti apdovanojimų taip pat lipo krepšinio treneris Vladas Garastas („Už viso gyvenimo nuopelnus), Lietuvos kerlingo rinktinės treneris šveicaras Allenas Gulka („Už pagalbą sportininkams“) bei „Olifėjos“ generalinis direktorius Antanas Muraška, atsiėmęs specialą padėką už pagalbą Lietuvos sportui 25-ius Nepriklausomybės metus.

„LTeam apdovanojimų“ nugalėtojus renka Lietuvos tautinio komiteto (25 proc.), Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (25 proc.) , Lietuvos sporto federacijų sąjungos (12,5 proc.) bei Lietuvos trenerių asociacijos (12,5 proc.) deleguoti asmenys ir įgalioti atstovai. Tradiciškai 25 procentai sprendžiamojo balso palikti visuomenei, balsuojančiai už savo favoritus lrytas.lt portale.       

Į nominacijas sportininkai įtraukti už pasiekimus nuo 2017 metų sausio 1 dienos iki 2017 metų gruodžio 1 dienos. Gruodžio mėnesį pasižymėję atletai bus įtraukti į kitų metų apdovanojimus.

LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė džiaugiasi solidžiu renginiu

„Pernai džiaugėmės sulaukę rekordinio visuomenės įsitraukimo – 50 tūkst. balsavusiųjų. Šiemet šis skaičius padvigubėjo, „LTeam apdovanojimuose“ sulaukėme 108 tūkstančių balsų. Akivaizdu, kad šie apdovanojimai svarbūs visai Lietuvai, kad žmonės aktyviai ne tik balsuoja, bet ir diskutuoja, teikia įvairius pasiūlymus. Jaučiamės pakylėti, galėdami pagerbti geriausius šalies sportininkus ir trenerius, suburti visą sporto bendruomenę kartu prieš gražiausias metų šventes“, - sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Metų sportininkų rinkimus LTOK rengia jau 23 metus, prieš tai populiariausius sportininkus rinkdavo laikraštis „Sportas“. Rinkimų laureatais yra tapę tokios asmenybės kaip Algirdas Šocikas, Modestas Paulauskas, Danas Pozniakas, Gintautas Umaras, Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis.

Pernai geriausiais metų sportininkais buvo pripažinti sunkiaatletis Aurimas Didžbalis ir dviratininkė Simona Krupeckaitė. Užpernai - dviratininkas Ramūnas Navardauskas ir penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

 „LTeam apdovanojimai“ yra kasmetinis geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas. Į juos pretenduoja tik olimpinių sporto šakų atstovai.

LTeam yra olimpinė Lietuvos rinktinė. Tai visos Lietuvos komanda, vienijanti stipriausius šalies sportininkus, iš viso – apie 300 atletų. Olimpinę Lietuvos rinktinę simbolizuoja LTeam ženklas - ąžuolo lapas. Tai tautos vienybės, stiprumo, patriotiškumo simbolis.

Grįžti į naujienų sąrašą ›