LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
15
Vasario
2018
Biatlonininkai tiki – sėkmė vėl atsigręš

Prieš Pjongčango olimpines žaidynes Tomas Kaukėnas tikėjosi, kad geriausią rezultatą pasieks 20 km individualiose lenktynėse. Tačiau būtent šioje rungtyje Lietuvos biatlono rinktinės lyderis atsidūrė tarp autsaiderių – užėmė vos 78-ąją vietą. 82-as tarp 86 sportininkų liko kitas mūsų šalies olimpietis Vytaitas Strolia. Abu lietuviai užsidirbo net po šešias baudos minutes.

Nepaisant šios nesėkmės, T.Kaukėnas pateko tarp 30-ties geriausių olimpinių žaidynių biatlonininkų, vasario 18 d. kovosiančių prestižinėse bendro starto lenktynėse. Kelialapį į jas lietuviui užtikrino galingas startas olimpiadoje – 17-oji vieta 10 km sprinte ir 13-oji pozicija 12,5 km persekiojimo lenktynėse.

„Dabar reikia žiūrėti į priekį. Mėginsiu kažką nuveiki bendro starto lenktynėse“, - po individualių varžybų teigė T.Kaukėnas. Jis kartu su V.Strolia ir Natalija Kočergina bei Diana Rasimovičiūte dar dalyvaus mišrioje estafetėje.

Olimpinio čempiono auksą 20 km lenktynėse iškovojo norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Nors jis prašovė du kartus, tačiau dvi baudos minutės nesutrukdė aplenkti visus konkurentus. Norvego rezultatas – 48 min. 3,8 sek. Antrąją vietą iškovojo be klaidų šaudęs slovėnas Jakovas Fakas (48 min. 9,3 sek.), trečiąją – irgi visos 20 taikių numušęs austras Dominikas Landertingeris (48 min. 18 sek.). T.Kaukėnas nuo nugalėtojo atsiliko 7 min. 3,6 sek., V.Strolia – 8 min. 23,2 sek.

„Šiandien slidės nelabai gerai slydo. Kankinausi trasoje, nebuvo to malonumo, kaip ankstesnėse varžybose. Bet nenoriu visko suversti ant slidžių. Keista buvo ir mano savijauta. Nors iš ryto jaučiausi labai gerai. Bet kartais nutinka, kad kai savijauta būna gera, tada rezultatai prasti. Ir atvirkščiai. Būtent taip ir nutiko. Per pirmąsias dvejas varžybas lyg ir sirguliavai, bet trasoje gerai jaučiausi. O šiandien kažkodėl negalėjau sutelkti dėmesio. Nespėjau pailsėti po pirmų dviejų rungčių. Po persekiojimo labai blogai miegojau, kitą dieną prastai jaučiausi, skaudėjo galvą. Ir tik vakar diena buvo normali. Gal ligos pasekmės tik dabar pasireiškė?“, - svarstė prieš pat žaidynes peršalimą gydęsis T.Kaukėnas.

Paklaustas, ar turi planą, kaip vėl susikaupti, sportininkas sakė: „Kai esu pailsėjęs, tai ir dėmesys yra geras, Bet jei jaučiasi nuovargis, tada sunku susikoncentruoti. Jei būtų taip lengva imti ir susikaupti, sutelkti dėmesį,  visi taip ir padarytų. O išties tai labai sunku.“


Tuo tarpu V.Strolia kaip tik džiaugėsi geru slidžių slydimu, tačiau negalėjo atsakyti, kas nutiko šaudykloje: „Dar nežinau, bet tai mano klaidos, nes stipraus vėjo nebuvo. Gal ir nuovargis prisidėjo. O greičio netrūko. Žinoma, jis galėjo būti dar didesnis, jei būtų daugiau taiklių šūvių. Kai taikliai šaudai, tada ir psichologiškai lengviau. Būtų labiau dėl ko stengtis. Nors ir taip atiduodi visas jėgas, bet kai jauti, kad gali būti geras rezultatas, jų iš kažkur dar atsiranda. Slidės tikrai gerai slydo. Du ar tris ratus važiavau su Dominiku Landertingeriu. Tai leidžiantis į pakalnę jis nieko negalėjo man padaryti.“

Biatlonininkai džiaugėsi sėkmingu Natalijos Kočerginos pasirodymu šiandien vykusiose moterų 15km individualiose lenktynėse.

„Ji tikrai įrodė, kad ir merginos gali gerai pasirodyti. Ji puikiai šaudė. Olimpinėse žaidynėse taip susikaupti ir sutelkti jėgas tokioms lenktynėms – meistriškumo įrodymas. Šaunuolė, džiaugiuosi, kad bent vienas mūsų rinktinės narys šiandien gerai pasirodė. Smagu, nes po ankstesnių varžybų visi buvo nuliūdę, kad mūsų moterys prastai važiuoja“, - teigė T.Kaukėnas.

V.Strolia tikisi, kad lietuviai dar parodys savo stiprybę mišrios estafetės varžybose: „Dar ne viskas prarasta. Nebūna taip, kad visąlaik sektųsi, kažkada būna ir prasčiau. Tikiuosi, kad šiandien ir buvo ta prasta diena. Nusiminti neverta, nes komandos rezultatas olimpinėse žaidynėse tikrai neblogas. Dabar pailsėsime daugiau dienų, tai nuovargio estafetėje neturėtų būti. Ir stengsimės, kad olimpiada pasibaigtų gera nuotaika.“

Grįžti į naujienų sąrašą ›