LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
07
Balandžio
2017
Alytaus laukia didžiausias ir smagiausias sporto renginys

Ir tradicinės, ir neregėtos sporto šakos

„Olimpinė diena kasmet vis auga“, – sakė Lietuvos olimpinio fondo direktorius Vitalijus Vasiliauskas.

Jis skaičiavo, kad šiemet Olimpinė diena užims didžiausią teritoriją istorijoje – 42 hektarų plotą. Varžybos drieksis Alytaus parke, šalia vietos sporto rūmų.

Pasak V. Vasiliausko, Olimpinėje dienoje bus 50 tradicinių sporto šakų. 16 – dar nematytų, kurių organizatoriai kol kas neatskleidžia.

Veiks šešios skirtingos sporto zonos. Vyks finalinės Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) varžybos, bus menų ir mokslo dirbtuvės.

„Dalyvių laukia daug dovanų. Tikimės jų išdalyti ne mažiau nei praėjusiais metais. Pernai sulaukėme 12 tūkstančių dalyvių. Šiemet, mere, bandykite, pasiekti 15 tūkstančių“, – kreipdamasis į Vytautą Grigaravičių, šypsojosi V. Vasiliauskas.

Bėgs olimpietė

Alytaus mero teigimu, miestas labai atsakingai žiūri į Olimpinės dienos organizavimą, rimtai ruošiasi.

„Daug metų esame sportiškiausiu miestu Lietuvoje. Šiemet net Kalėdų eglutę buvome papuošę olimpine tematika. Tiesa, iš miestelėnų gavome šiek tiek kritikos“, – šypsojosi V. Grigaravičius.

Meras džiaugėsi, kad alytiškiai turės galimybę iš arčiau pamatyti profesionalus, su jais susipažinti, pasivaržyti.

Viena tokių – vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė Vaida Žūsinaitė. Alytiškė vienoje trasoje kausis su mėgėjais.

„Alytuje esu išmaišiusi visus bėgimo ir dviračių takus. Taigi Olimpinėje dienoje man ošdamos padės ir savos pušys, – šypsojosi olimpietė. – Seniai mąsčiau, kodėl Alytuje tokio renginio nėra. Kai sužinojau, kad vyks Olimpinė diena, labai apsidžiaugiau.“

V. Žūsinaitės teigimu, bėgimas Alytuje sparčiai populiarėja. Lengvaatletė sakė Alytuje dalyvavusi Kovo 11-ajai skirtame bėgime.

„Atbėgau pirma, liepė manęs nelenkti. O, kad taip Olimpiadoje... – juokėsi 29-erių Vaida. – Birželio 3-ąją bus puiki šventė, kurioje dalyvaus visa Lietuva. Planuoju prisijungti ir aš. Tikiuosi, niekas nesutrukdys ir netyčia neišveš į stovyklą.“

Kvies išbandyti neįgaliųjų sportą

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės apdarą ir Alytaus mero kostiumą į sportininkų aprangą kuriam laikui pasižadėjo iškeisti atitinkamai Daina Gudzinevičiūtė bei V. Grigaravičius.

„Norisi išmėginti įvairių sporto šakų. Didžiausiu iššūkiu bus oras. Bandysime užsakyti gerą. Tai kainuos, bet stengsimės“, – juokėsi Dzūkijos sostinės meras.

Pasak D. Gudzinevičiūtės, jai labiausiai knieti išbandyti neįgaliųjų rungtis. „Neįsivaizduoju, kaip galima žaisti tenisą užrištomis akimis“, – stebėjosi LTOK prezidentė.

Neseniai Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu tapęs Mindaugas Bilius tvirtina, kad dalyviai savo kailiu galės įvertinti ne tik aklųjų stalo tenisą šoudauną, o ir golbolą, tinklinį sėdint bei kitas sporto šakas.

D. Gudzinevičiūtės teigimu, vienas Olimpinės dienos tikslų – kad visi gyventojai pasijaustų olimpiečiais.

Renginio vyšnaite ant olimpinio torto taps „Lilo ir Innomine“ koncertas.

„Džiaugiamės, kad muzika, kultūra draugauja su sportu. Mūsų bendradarbiavimas su LTOK vyksta jau seniai, anksčiau apsiribodavo daina ar dviem, šįkart surengsime koncertą. Tikimės, kad išsipildys organizatorių lūkesčiai ir į Olimpinę dieną susirinks 15 tūkstančių dalyvių“, – linkėjo grupės nariai.

Grįžti į naujienų sąrašą ›