LT
e. parduotuvė
partneriai
galerija
naujienos
Renginiai
Rinktinė
Prisijungti
Naujienos
22
Vasario
2018
A.Drukarovas slalomo varžybose - 41-as

Iki išsvajoto 40-tuko Andrejui Drukarovui Pjongčango olimpinėse žaidynėse prirūko vos vienos vietos. Tačiau jauniausias Lietuvos delegacijos narys tuo visai nesidžiaugė.

„Labai gaila, nes paleidau vėjais gerą rezultatą. Viltis buvo, noras buvo, rizika buvo. Be rizikos nieko gyvenime nepasieksi. Taip, iki tikslo trūko vienos vietos, bet aš turiu didesnę svajonę ir dirbsiu dėl jos toliau. Sunkiai ir daug“- sakė 18-metis, per abu slalomo rungties nusileidimus griuvęs, bet nenuleidęs rankų – pirmoje trasoje jam iki reikiamų vartų, nuo kurių galėjo tęsti varžybas, jam teko palypėti kelis žingsnius, antroje – daug daugiau. 

Galutinėje įskaitoje Liucernos universiteto pirmakursis liko 41-as, iš finišavusių sportininkų aplenkęs tik Armėnijos ir Šiaurės Korėjos kalnų slidininkus. Iš viso slalomo rungtį pradėjo 106 dalyviai, bet pirmame nusileidime nefinišavo net 54, o antrame - dar 11 slidininkų.

„Antra trasa buvo sunkesnė, daugiau posūkių, bet man tokia labiau tinka. Iki tos vietos, kur padariau klaidą, labai gerai jaučiausi. Aišku, rizikavau, nes norėjau pasiekti savo tikslą. Tačiau nesugebėjau“, - teigė olimpinių žaidynių debiutantas.

Po antrojo nusileidimo A.Drukarovas dar ilgokai stovėjo finišo zonoje nuleidęs galvą: „Galvojau apie tai, ką padariau. Reikėjo save pakankint, savo mintis. Nes fiziškai nebuvo sunku. Viską sugadino klaidos.“

Slalomo olimpiniu čempionu tapo švedas Andre Myhreris (dviejų nusileidimų laiko suma - 1 min. 38,99 sek.), sidabrą iškovojo šveicaras Ramonas Zenhausernas (atsiliko 0,34 sek.), bronzą - austras. Michaelis Mattas (0,67 sek.). Lietuvos sportininkas nuo lyderio atsiliko 28,18 sek.

Iš varžybų jau pirmame nusileidime pasitraukė pagrindinis favoritas austras Marcelis Hirscheris, o antrajame finišo nepasiekė geriausią laiką pirmoje trasoje parodęs norvegas Henrikas Kristoffersenas.

Praėjusią savaitę didžiojo slalomo rungtyje Lietuvos sportininkas užėmė 59-ąją vietą tarp 75 finišavusių. 

Paprašytas įvertinti abu pasirodymus, kalnų slidininkas teigė: „Na, ten bent nereikėjo lipti į kalną. Čia būtų buvęs geresnis rezultatas. Dar turėsiu progos. Tai dar ne mano žaidynės."

Lietuvoje gimęs ir augęs, bet nuo devynerių metų Šveicarijoje gyvenantis ir daug laiko treniruotėse Italijoje praleidžiantis A.Drukarovas iš Pjongčango iškeliaus vasario 26 d. Iki to laiko jis planuoja treniruotis.

„Čia atvažiavau ne tik palenktyniauti, bet ir pasitreniruoti. Noriu pagerinti savo rezultatus. Tikrai nenuleisiu rankų. Ir iki šiol iš savo kambario tik į valgyklą ir sporto salę išeidavau – visas kitas laikas buvo skirtas varžyboms ir treniruotėms. Turėjau vos vieną laisvą dieną. Tačiau į ekskursijas nevažiavau ir neplanuoju to daryti. Žinoma, būtų įdomu, bet aš – ne turistas. Atvažiavau čia dirbti,“ – tikino jauniausias Lietuvos olimpinės delegacijos narys, po varžybų dar išdalijęs nemažai autografų jauniesiems sirgaliams.

Jis ir trys slidininkai – Marija Kaznačenko, Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis – vasario 25 d. dalyvaus olimpinių žaidynių uždaryme.  

Grįžti į naujienų sąrašą ›